RP73D1J2K32BTG
Mfr.Part #
RP73D1J2K32BTG
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES SMD 2.32KOHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
PRECISION
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Packing Method :
TR
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Strip
ECCN Code :
EAR99
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Series :
RP73, Holsworthy
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.061Lx0.031W 1.55mmx0.80mm
Surface Mount :
yes
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Mounting Feature :
Surface Mount
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Construction :
RECTANGULAR
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Composition :
Thin Film
Factory Lead Time :
13 Weeks
Resistance :
2.32kOhm
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C