RP73D1J221RBTG
Mfr.Part #
RP73D1J221RBTG
Description
RES SMD 221 OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Pbfree Code :
yes
Composition :
Thin Film
Additional Feature :
PRECISION
Mounting Feature :
Surface Mount
Construction :
RECTANGULAR
Surface Mount :
yes
Packing Method :
TR
Published :
Resistance :
221Ohm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Factory Lead Time :
13 Weeks
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Series :
RP73, Holsworthy
Tolerance :
±0.1%