RP73D1J19K6BTG
Mfr.Part #
RP73D1J19K6BTG
Description
RES SMD 19.6KOHM 0.1% 1/10W 0603
Series :
RP73, Holsworthy
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
ECCN Code :
EAR99
Construction :
RECTANGULAR
Resistance :
19.6kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Working Voltage :
75V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packaging :
Strip
Surface Mount :
yes
Additional Feature :
PRECISION
Packing Method :
TR
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.061Lx0.031W 1.55mmx0.80mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Published :
Mounting Feature :
Surface Mount
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
13 Weeks
Datasheets
RP73D1J19K6BTG
TE Connectivity AMP Connectors RP73D1J19K6BTG
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RP73, Holsworthy Series, Thin Film, 19.6kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C