RP692-75-1000-C
Mfr.Part #
RP692-75-1000-C
Description
HV/HIGH CURRENT DC PWR LINE FILT
Stock
10
In Stock :
10
Termination Style :
Terminal Block
Configuration :
Single Stage
Current :
75 A
Series :
RP692
Voltage - Rated DC :
Base Product Number :
RP692
Operating Temperature :
-25°C ~ 100°C
Voltage - Rated AC :
1.2kV
Datasheets
RP692-75-1000-C
Astrodyne TDI RP692-75-1000-C
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH