RP692-400-2000-B
Mfr.Part #
RP692-400-2000-B
Description
HV/HIGH CURRENT DC PWR LINE FILT
Stock
62
In Stock :
62
Series :
RP692
Operating Temperature :
-25°C ~ 100°C
Configuration :
Single Stage
Inductance :
Base Product Number :
RP692
Voltage - Rated AC :
1.2kV
Current :
400 A
Termination Style :
Terminal Post
Frequency - Operating :
Datasheets
RP692-400-2000-B
Astrodyne TDI RP692-400-2000-B
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH