RP692-2500-2000-B
Mfr.Part #
RP692-2500-2000-B
Description
HV/HIGH CURRENT DC PWR LINE FILT
Stock
24
In Stock :
24
Current :
2.5 kA
Termination Style :
Terminal Post
Voltage - Rated AC :
1.2kV
Series :
RP692
Base Product Number :
RP692
Configuration :
Single Stage
Operating Temperature :
-25°C ~ 100°C
Datasheets
RP692-2500-2000-B
Astrodyne TDI RP692-2500-2000-B
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH