RP692-100-2000-S
Mfr.Part #
RP692-100-2000-S
Description
HV/HIGH CURRENT DC PWR LINE FILT
Stock
5
In Stock :
5
Operating Temperature :
-25°C ~ 100°C
Series :
RP692
Frequency - Operating :
Voltage - Rated AC :
1.2kV
Configuration :
Single Stage
Termination Style :
Threaded Post (M8)
Base Product Number :
RP692
Current :
100 A
Datasheets
RP692-100-2000-S
Astrodyne TDI RP692-100-2000-S
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH