RP600-15-10-C-B
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RP600-15-10-C-B
Manufacturer
Astrodyne TDI
Description
HIGH PERF DC PWR LINE FILTER
Stock
10
In Stock :
10
Manufacturer :
Astrodyne TDI
Product Category :
Power Line Filter Modules
Filter Type :
DC
Applications :
GENERAL PURPOSE
Product Status :
Active
Voltage - Rated AC :
100V
Termination Style :
Terminal Block
Base Product Number :
RP600
Inductance :
Mounting Type :
Chassis Mount
Approval Agency :
CE, CSA, cURus, ENEC, SEMKO
Current :
15 A
Package :
Box
Frequency - Operating :
Operating Temperature :
-25°C ~ 100°C
Configuration :
Two Stage
Voltage - Rated DC :
100V
Series :
RP600
Datasheets
RP600-15-10-C-B
Astrodyne TDI RP600-15-10-C-B
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • XP Power
    EMC FILTER, CHASSIS MOUNT, ITE,
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH