RP425-50-2000-C
Mfr.Part #
RP425-50-2000-C
Description
3PH WYE DUAL STAGE PWR LINE FILT
Voltage - Rated AC :
480V
Configuration :
Two Stage
Operating Temperature :
-25°C ~ 100°C
Base Product Number :
RP425
Termination Style :
Terminal Block
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral) :
3.5 kV
Approval Agency :
CE, CSA, cURus, ENEC, SEMKO
Current :
50 A
Series :
RP425
Datasheets
RP425-50-2000-C
Astrodyne TDI RP425-50-2000-C
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH