RP420-80-10-S
Mfr.Part #
RP420-80-10-S
Description
3PH WYE DUAL STAGE PWR LINE FILT
Configuration :
Two Stage
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral) :
3.8 kV
Current :
80 A
Operating Temperature :
-25°C ~ 100°C
Series :
RP420
Approval Agency :
CE, CSA, cURus, ENEC, SEMKO
Voltage - Rated AC :
480V
Termination Style :
Threaded Post (M6)
Base Product Number :
RP420
Datasheets
RP420-80-10-S
Astrodyne TDI RP420-80-10-S
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH