RP420-200-1000-C
Mfr.Part #
RP420-200-1000-C
Description
3PH WYE DUAL STAGE PWR LINE FILT
Approval Agency :
CE, CSA, cURus, ENEC, SEMKO
Termination Style :
Terminal Block
Operating Temperature :
-25°C ~ 100°C
Series :
RP420
Configuration :
Two Stage
Voltage - Rated DC :
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral) :
3.8 kV
Voltage - Rated AC :
480V
Current :
200 A
Base Product Number :
RP420
Datasheets
RP420-200-1000-C
Astrodyne TDI RP420-200-1000-C
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH