RP405-30-0-S
Mfr.Part #
RP405-30-0-S
Manufacturer
Astrodyne TDI
Description
3PH WYE COMPACT SNGL STAGE PWR L
Stock
10
In Stock :
10
Manufacturer :
Astrodyne TDI
Product Category :
Power Line Filter Modules
Approval Agency :
CE, CSA, cURus, ENEC, SEMKO
Frequency - Operating :
50/60Hz
Mounting Type :
Chassis Mount
Package :
Box
Applications :
GENERAL PURPOSE
Product Status :
Active
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral) :
3.5 kV
Inductance :
Voltage - Rated DC :
Base Product Number :
RP405
Voltage - Rated AC :
480V
Current :
30 A
Series :
RP405
Configuration :
Single Stage
Filter Type :
Three Phase (Wye)
Termination Style :
Threaded Post (M5)
Operating Temperature :
-25°C ~ 100°C
Datasheets
RP405-30-0-S
Astrodyne TDI RP405-30-0-S
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • XP Power
    EMC FILTER, CHASSIS MOUNT, ITE,
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH