RP400-45-1000-C
Mfr.Part #
RP400-45-1000-C
Description
3PH WYE SNGL STAGE PWR LINE FILT
Current :
45 A
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral) :
3.5 kV
Approval Agency :
CE, cURus, ENEC, SEMKO
Configuration :
Single Stage
Series :
RP400
Operating Temperature :
-25°C ~ 100°C
Termination Style :
Terminal Block
Voltage - Rated AC :
480V
Base Product Number :
RP400
Datasheets
RP400-45-1000-C
Astrodyne TDI RP400-45-1000-C
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH