RP305-80-200-C
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RP305-80-200-C
Manufacturer
Astrodyne TDI
Description
COMPACT 3PH DELTA SNGL STAGE PWR
Stock
95
In Stock :
95
Manufacturer :
Astrodyne TDI
Product Category :
Power Line Filter Modules
Configuration :
Single Stage
Approval Agency :
CE, CSA, cURus, SEMKO
Mounting Type :
Chassis Mount
Voltage - Rated AC :
480V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Package :
Box
Operating Temperature :
-25°C ~ 100°C
Current :
80 A
Filter Type :
Three Phase (Delta)
Inductance :
Base Product Number :
RP305
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral) :
3.5 kV
Series :
RP305
Termination Style :
Terminal Block
Product Status :
Active
Frequency - Operating :
50/60Hz
Voltage - Rated DC :
Datasheets
RP305-80-200-C
Astrodyne TDI RP305-80-200-C
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • XP Power
    EMC FILTER, CHASSIS MOUNT, ITE,
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH