RP305-40-0-C
Mfr.Part #
RP305-40-0-C
Description
COMPACT 3PH DELTA SNGL STAGE PWR
Current :
40 A
Termination Style :
Terminal Block
Inductance :
Voltage - Rated AC :
480V
Base Product Number :
RP305
Configuration :
Single Stage
Approval Agency :
CE, CSA, cURus, SEMKO
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral) :
3.5 kV
Operating Temperature :
-25°C ~ 100°C
Series :
RP305
Datasheets
RP305-40-0-C
Astrodyne TDI RP305-40-0-C
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH