RP220-20-0-W
Mfr.Part #
RP220-20-0-W
Manufacturer
Astrodyne TDI
Description
HIGH PERF DUAL STAGE PWR LINE FI
Stock
10
In Stock :
10
Manufacturer :
Astrodyne TDI
Product Category :
Power Line Filter Modules
Frequency - Operating :
50/60Hz
Configuration :
Two Stage
Applications :
GENERAL PURPOSE
Product Status :
Active
Base Product Number :
RP220
Mounting Type :
Chassis Mount
Package :
Box
Termination Style :
Wire Leads
Operating Temperature :
-25°C ~ 100°C
Approval Agency :
CE, cURus, SEMKO
Current :
20 A
Series :
RP220
Voltage - Rated AC :
250V
Inductance :
Filter Type :
Single Phase
Voltage - Rated DC :
Datasheets
RP220-20-0-W
Astrodyne TDI RP220-20-0-W
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • XP Power
    EMC FILTER, CHASSIS MOUNT, ITE,
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH