RP2012T-1R0-J
Mfr.Part #
RP2012T-1R0-J
Description
RES SMD 1 OHM 5% 1/3W 0805
Voltage - Rated DC :
100V
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
333mW
Resistance :
1Ohm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±5%
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Temperature Coefficient :
0/ +350ppm/°C
Datasheets
RP2012T-1R0-J
Susumu RP2012T-1R0-J
RP Series, Metal Film, 1Ohm, 0.333W 1/3W, ±5%, -55°C~125°C