ROX500800MFNEM
Mfr.Part #
ROX500800MFNEM
Description
RES 800M OHM 1% 16W AXIAL
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Package / Case :
Power (Watts) :
16W
Resistance :
800mOhms
Size / Dimension :
0.310Diax5.050L 7.87mmx128.27mm
Datasheets
ROX500800MFNEM
Vishay / Dale ROX500800MFNEM
800MOhms, 16W, Metal Oxide Film,