ROX500200MFNF5P
Mfr.Part #
ROX500200MFNF5P
Description
RES 200M OHM 1% 22.4W AXIAL
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Size / Dimension :
0.310Diax5.050L 7.87mmx128.27mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistance :
200mOhms
Power (Watts) :
22.4W
Supplier Device Package :
Datasheets
ROX500200MFNF5P
Vishay / Dale ROX500200MFNF5P
200MOhms, 22.4W, Metal Oxide Film,