RNX10010M0FNEB
Mfr.Part #
RNX10010M0FNEB
Description
RES 10M OHM 1% 2.5W AXIAL
Size / Dimension :
0.140Diax1.040L 3.56mmx26.42mm
Factory Lead Time :
19 Weeks
Power (Watts) :
2.5W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~225°C
Resistance :
10MOhms
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Datasheets
RNX10010M0FNEB
Vishay / Dale RNX10010M0FNEB
10MOhms, 2.5W, Metal Oxide Film,