RNX02550M0FNR8
Mfr.Part #
RNX02550M0FNR8
Description
RES 50M OHM 1% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Size / Dimension :
0.140Diax0.290L 3.56mmx7.37mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
50mOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
RNX02550M0FNR8
Vishay / Dale RNX02550M0FNR8
50MOhm, 0.5W 1/2W, Metal Oxide Film,