RNX025100MFNR7
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RNX025100MFNR7
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 100M OHM 1% 1/2W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.140Diax0.290L 3.56mmx7.37mm
Resistance :
100MOhm
Factory Lead Time :
22 Weeks
Number of Terminations :
2
Feature :
Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Series :
RNX
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Package / Case :
Axial
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Composition :
Metal Oxide Film
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Datasheets
RNX025100MFNR7
Vishay / Dale RNX025100MFNR7
100MOhm, 0.5W 1/2W, Metal Oxide Film,