RNR65J7502FRB14
Mfr.Part #
RNR65J7502FRB14
Description
RES 75K OHM 1% 1/2W AXIAL
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
75kOhms
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
14 Weeks
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
RNR65J7502FRB14
75kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,