RNR65H1961FRB14
Mfr.Part #
RNR65H1961FRB14
Description
RES 1.96K OHM 1% 1/2W AXIAL
Power Rating :
500mW
Failure Rate :
R (0.01%)
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Resistance :
1.96kOhms
Datasheets
RNR65H1961FRB14
1.96kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,