RNR60K1211FRB14
Mfr.Part #
RNR60K1211FRB14
Description
RES 1.21K OHM 1% 1/4W AXIAL
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.097Diax0.280L 2.46mmx7.11mm
Resistance :
1.21kOhms
Tolerance :
±1%
Package / Case :
Failure Rate :
R (0.01%)
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
RNR60K1211FRB14
1.21kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,