RNR60K1023FMBSL
Mfr.Part #
RNR60K1023FMBSL
Description
RES 102K OHM 1/4W 1% AXIAL
Failure Rate :
M (1%)
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Power Rating :
250mW
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
102kOhms
Width :
2.46mm
Size / Dimension :
0.097Diax0.280L 2.46mmx7.11mm
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±1%
Package / Case :
Published :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
7.112mm
Datasheets
RNR60K1023FMBSL
102kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,