RNR60K1003FSBSL
Mfr.Part #
RNR60K1003FSBSL
Description
RES 100K OHM 1/4W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
100kOhms
Packaging :
Bulk
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.097Diax0.280L 2.46mmx7.11mm
Lead Free :
Contains Lead
Failure Rate :
S (0.001%)
Length :
7.112mm
Package / Case :
Width :
2.46mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
RNR60K1003FSBSL
100kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,