RNR60J1303FMRE6
Mfr.Part #
RNR60J1303FMRE6
Description
RES 130K OHM 1/4W 1% AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Through Hole
Length :
7.112mm
Width :
2.46mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Diameter :
2.39mm
Size / Dimension :
0.097Diax0.280L 2.46mmx7.11mm
Resistance :
130kOhms
Max Operating Temperature :
175°C
Failure Rate :
M (1%)
Tolerance :
±1%
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Power Rating :
250mW
Axial
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Power Dissipation :
250mW
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Military Standard :
MIL-PRF-55182
Supplier Device Package :
Datasheets
RNR60J1303FMRE6
Through Hole 130kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,