RNR60J1053FMRSL
Mfr.Part #
RNR60J1053FMRSL
Description
RES 105K OHM 1/4W 1% AXIAL
Factory Lead Time :
11 Weeks
Max Power Dissipation :
250mW
Width :
2.46mm
Tolerance :
±1%
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Length :
7.112mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
105kOhms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Failure Rate :
M (1%)
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Size / Dimension :
0.097Diax0.280L 2.46mmx7.11mm
Supplier Device Package :
Datasheets
RNR60J1053FMRSL
105kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,