RNR60H3922FSR36
Mfr.Part #
RNR60H3922FSR36
Description
RES 39.2K OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance :
39.2kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.097Diax0.280L 2.46mmx7.11mm
Composition :
Metal Film
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Failure Rate :
S (0.001%)
Supplier Device Package :
Datasheets
RNR60H3922FSR36
39.2kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,