RNR60H2322DSR36
Mfr.Part #
RNR60H2322DSR36
Description
RES 23.2K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Resistance :
23.2kOhms
Size / Dimension :
0.097Diax0.280L 2.46mmx7.11mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RNR60H2322DSR36
23.2kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,