RNR55K84R5FSBSL
Mfr.Part #
RNR55K84R5FSBSL
Description
RES 84.5 OHM 1/8W 1% AXIAL
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
S (0.001%)
Power Rating :
125mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Width :
2.39mm
Length :
6.35mm
Max Power Dissipation :
125mW
Resistance :
84.5Ohms
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Packaging :
Bulk
Datasheets
RNR55K84R5FSBSL
84.5Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,