RNR55K52R3FPB14
Mfr.Part #
RNR55K52R3FPB14
Description
RES 52.3 OHM 1/8W 1% AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Width :
2.39mm
Power Rating :
125mW
Max Power Dissipation :
125mW
Length :
6.35mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Failure Rate :
P (0.1%)
Package / Case :
Packaging :
Bulk
Resistance :
52.3Ohms
Datasheets
RNR55K52R3FPB14
52.3Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,