RNR55K5231FMBSL
Mfr.Part #
RNR55K5231FMBSL
Description
RES 5.23K OHM 1/8W 1% AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Failure Rate :
M (1%)
Max Power Dissipation :
125mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Power Rating :
125mW
Tolerance :
±1%
Length :
6.35mm
Resistance :
5.23kOhms
Width :
2.39mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Published :
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Datasheets
RNR55K5231FMBSL
5.23kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,