RNR55K3833FSRSL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RNR55K3833FSRSL
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 383K OHM 1/8W 1% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Width :
2.39mm
Supplier Device Package :
Axial
Length :
6.35mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Feature :
Military, Moisture Resistant
Number of Terminations :
2
Composition :
Metal Film
Failure Rate :
S (0.001%)
Max Power Dissipation :
125mW
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Power Rating :
125mW
Tolerance :
±1%
Resistance :
383kOhms
Series :
Military, MIL-PRF-55182/01, RNR55
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Lead Free :
Contains Lead
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
RNR55K3833FSRSL
383kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,