RNR55K3831FSBSL65
Mfr.Part #
RNR55K3831FSBSL65
Description
RES 3.83K OHM 1% 1/8W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Failure Rate :
S (0.001%)
Resistance :
3.83kOhms
Factory Lead Time :
16 Weeks
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Axial
Lead Free :
Contains Lead
2
Power Rating :
125mW
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
RNR55K3831FSBSL65
3.83kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,