RNR55K3481FSBSL
Mfr.Part #
RNR55K3481FSBSL
Description
RES 3.48K OHM 1/8W 1% AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Width :
2.39mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Power Rating :
125mW
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Max Power Dissipation :
125mW
Packaging :
Bulk
Length :
6.35mm
Resistance :
3.48kOhms
Datasheets
RNR55K3481FSBSL
3.48kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,