RNR55K2943FSRSL
Mfr.Part #
RNR55K2943FSRSL
Description
RES 294K OHM 1/8W 1% AXIAL
Width :
2.39mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Max Power Dissipation :
125mW
Length :
6.35mm
Tolerance :
±1%
Power Rating :
125mW
Factory Lead Time :
11 Weeks
Published :
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Resistance :
294kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Package / Case :
Datasheets
RNR55K2943FSRSL
294kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,