RNR55J9651BRRE5
Mfr.Part #
RNR55J9651BRRE5
Description
RES 9.65K OHM 0.1% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Length :
7.62mm
Max Operating Temperature :
175°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Resistance :
9.65kOhms
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Contact Plating :
Lead, Tin
Military Standard :
MIL-PRF-55182
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-65°C
Diameter :
2.39mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RNR55J9651BRRE5
Through Hole 9.65kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,