RNR55J9201BRRE6
Mfr.Part #
RNR55J9201BRRE6
Description
RES 9.2K OHM 1/8W .1% AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Max Power Dissipation :
125mW
Failure Rate :
R (0.01%)
Power Rating :
125mW
Diameter :
2.39mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
17 Weeks
Military Standard :
MIL-PRF-55182
Width :
2.39mm
Resistance :
9.2kOhms
Supplier Device Package :
Axial
Max Operating Temperature :
175°C
Length :
6.35mm
Mount :
Through Hole
Datasheets
RNR55J9201BRRE6
Through Hole 9.2kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,