RNR55J4222FMB14
Mfr.Part #
RNR55J4222FMB14
Description
RES 42.2K OHM 1/8W 1% AXIAL
Width :
2.39mm
Packaging :
Bulk
Max Power Dissipation :
125mW
Resistance :
42.2kOhms
Failure Rate :
M (1%)
Power Rating :
125mW
Tolerance :
±1%
Length :
6.35mm
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
RNR55J4222FMB14
42.2kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,