RNR55J1821DSRE5
Mfr.Part #
RNR55J1821DSRE5
Description
RES 1.82K OHM 0.5% 1/8W AXIAL
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Non-RoHS Compliant
Military Standard :
MIL-PRF-55182
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-65°C
Tolerance :
±0.5%
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Resistance :
1.82kOhms
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Diameter :
2.39mm
Max Operating Temperature :
175°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Failure Rate :
S (0.001%)
Length :
7.62mm
Package / Case :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RNR55J1821DSRE5
Through Hole 1.82kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,