RNR55J1452DSB14
Mfr.Part #
RNR55J1452DSB14
Description
RES 14.5K OHM 1/8W .5% AXIAL
Contains Lead
Diameter :
2.39mm
Max Operating Temperature :
175°C
Published :
Composition :
Metal Film
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
14.5kOhms
Mount :
Through Hole
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Military Standard :
MIL-PRF-55182
Length :
6.35mm
Power Rating :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Supplier Device Package :
Failure Rate :
S (0.001%)
Max Power Dissipation :
125mW
Tolerance :
±0.5%
Packaging :
Bulk
Width :
2.39mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Datasheets
RNR55J1452DSB14
Through Hole 14.5kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,