RNR55J1212FSBSL
Mfr.Part #
RNR55J1212FSBSL
Description
RES 12.1K OHM 1/8W 1% AXIAL
2
Length :
6.35mm
Lead Free :
Contains Lead
Series :
Military, MIL-PRF-55182/01, RNR55
Max Power Dissipation :
125mW
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Resistance :
12.1kOhms
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Power Rating :
125mW
Factory Lead Time :
11 Weeks
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Width :
2.39mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Packaging :
Bulk
Supplier Device Package :
Failure Rate :
S (0.001%)
Tolerance :
±1%
Datasheets
RNR55J1212FSBSL
12.1kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,