RNR55J1002BRRSL
Mfr.Part #
RNR55J1002BRRSL
Description
RES 10K OHM 1/8W .1% AXIAL
Military, MIL-PRF-55182/01, RNR55
Power Rating :
125mW
Failure Rate :
R (0.01%)
Axial
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
125mW
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Factory Lead Time :
17 Weeks
Length :
6.35mm
Composition :
Metal Film
Width :
2.39mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Lead Free :
Contains Lead
Resistance :
10kOhms
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
RNR55J1002BRRSL
10kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,