RNR55H9092BPB14
Mfr.Part #
RNR55H9092BPB14
Description
RES 90.9K OHM 1/8W .1% AXIAL
Length :
6.35mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Operating Temperature :
175°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Resistance :
90.9kOhms
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Max Power Dissipation :
125mW
Power Rating :
125mW
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-65°C
Military Standard :
MIL-PRF-55182
2
Mount :
Through Hole
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Diameter :
2.39mm
Width :
2.39mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Failure Rate :
P (0.1%)
Datasheets
RNR55H9092BPB14
Through Hole 90.9kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,