RNR55H8870FSR36
Mfr.Part #
RNR55H8870FSR36
Description
RES 887 OHM 1% 1/8W AXIAL
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
887Ohms
Failure Rate :
S (0.001%)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
RNR55H8870FSR36
887Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,