RNR55H6811FSB14
Mfr.Part #
RNR55H6811FSB14
Description
RES 6.81K OHM 1/8W 1% AXIAL
Tolerance :
±1%
Mount :
Through Hole
Min Operating Temperature :
-65°C
Diameter :
2.39mm
Lead Free :
Contains Lead
Resistance :
6.81kOhms
Military Standard :
MIL-PRF-55182
Width :
2.39mm
Max Operating Temperature :
175°C
Length :
6.35mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Published :
Max Power Dissipation :
125mW
Failure Rate :
S (0.001%)
Contact Plating :
Lead, Tin
Supplier Device Package :
Power Rating :
125mW
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Packaging :
Bulk
Datasheets
RNR55H6811FSB14
Through Hole 6.81kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,