RNR55H6810FMRE7
Mfr.Part #
RNR55H6810FMRE7
Description
RES 681 OHM 1% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Diameter :
2.39mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Package / Case :
Axial
Military Standard :
MIL-PRF-55182
Length :
7.62mm
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Composition :
Metal Film
Contact Plating :
Lead, Tin
Mount :
Through Hole
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
175°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Failure Rate :
M (1%)
Factory Lead Time :
11 Weeks
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Published :
Resistance :
681Ohms
Datasheets
RNR55H6810FMRE7
Through Hole 681Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,