RNR55H6192FSB14
Mfr.Part #
RNR55H6192FSB14
Description
RES 61.9K OHM 1/8W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Packaging :
Bulk
Max Power Dissipation :
125mW
Resistance :
61.9kOhms
Factory Lead Time :
11 Weeks
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Composition :
Metal Film
Length :
6.35mm
Width :
2.39mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Package / Case :
Lead Free :
Contains Lead
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power Rating :
125mW
Datasheets
RNR55H6192FSB14
61.9kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,